منوی سایت

سوابق و رکوردهای تولید

category دسته بندی: درباره ما / سوابق و رکوردهای تولید category 07 بهمن 1402


 ردیف

نام کارفرما

قطر و گرید لوله

طول (کیلومتر)

1

شرکت ترکمن گاز ترکمنستان

56"-X70M

196

2

شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران

56"-X70M

850

3

شرکت ملی گاز ایران

48"-X65M

85

4

شرکت ملی گاز ایران

48"-X70M

190

5

شرکت ملی گاز ایران

36"-X65M

68

6

شرکت ملی گاز ایران

56" & 48"-X70M

50

7

شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب

26"-X65MS

38

8

شرکت مهندسی و توسعه نفت

42"-X60MS

185

9

شرکت نفت و گاز پارس

32"-X65MS/MO

110

10

شرکت نفت و گاز پارس

32"-X52M

35

11

شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران

26"-X60M

110

12

شرکت پتروپارس

32"-X65MS/MO

120

13

شرکت سکاف (مهندسی و توسعه گاز)

36"- X65M

100

14

شرکت ایران ارتباط (شرکت مهندسی و توسعه نفت)

42"- X65M

85

15

سایر قراردادها

150

جمع کل

2,372

 

 

 

معرفی شرکت لوله سازی ماهشهر

category دسته بندی: درباره ما / تاریخچه category 07 بهمن 1402

معرفی شرکت لوله سازی ماهشهر


شرکت لوله سازی ماهشهر در سال 1382 در منطقه استراتژیک ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام خمینی (ره) تاسیس و احداث گردیده است و یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده لوله کشور با ظرفیت سالانه 350 هزار تن جهت مصارف صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و آب بوده که با ایجاد اشتغال برای حدود 5،000 نفر نیرو انسانی به صورت مستقیم و غیرمستقیم، نقش مهمی در تامین امنیت شغلی، اجتماعی و سیاسی کشور عزیزمان و  استان خوزستان عهده دار می باشد.

خط تولید شرکت لوله سازی ماهشهر ساخت شرکت معتبرSMS MEER     آلمان بوده و از آخرین تکنولوژی روز دنیا برخوردار می باشد. 

شرکت لوله سازی ماهشهر تولیدکننده لوله های LSAW (درزجوش مستقیم)  با استفاده از جوشکاری زیر پودری و خمکاری به روش JCOE  از قطر 24 الی 56 اینچ، تا ضخامت 35.5 میلی متر و تا گرید X80 مطابق با استانداردهای مورد نیاز ذینفعان و بر اساس استانداردهای روز دنیا برای مصارف سرویس های ترش و غیرترش بوده که تاکنون بالغ بر 3 میلیون تن لوله را جهت استفاده در پروژه های بزرگ و استراتژیک انتقال نفت و گاز تولید و تحویل کارفرمایان و ذینفعان بزرگ دولتی و خصوصی کشور نموده است.

هدف استراتژیک در انتخاب منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر برای احداث این کارخانه، کاهش هزینه حمل و نقل مواد اولیه و عمدتاً ورق های عریض و ضخیم وارداتی برای تولید لوله از یک سو و دسترسی آسان و کم هزینه تر به بازار های صادراتی منطقه خلیج فارس بوده از سوی دیگر بوده است که با اتصال کارخانه از طریق یک رشته خط آهن به طول 11 کیلومتر به خط آهن سراسری، ضمن ایجاد یک مزیت رقابتی، باعث کاهش چشمگیر هزینه های جابه جایی شده است.

این شرکت در سال 1394 موفق به عقد قرارداد ساخت لوله های 56 اینچ به میزان 185 کیلومتر و به وزن 120 هزار تن جهت صادرات به کشور ترکمنستان گردید که مفتخر به کسب عنوان تنها صادرکننده لوله های قطور فولادی و صادرکننده نمونه سال کشور می باشد.

شرکت لوله سازی ماهشهر تنها تولیدکننده داخلی تولید لوله های زیردریایی مورد استفاده در سرویس انتقال گاز ترش فازهای پارس جنوبی با بهره گیری از بالاترین استانداردهای روز دنیا می باشد.

شرکت لوله سازی ماهشهر با برخورداری از آزمایشگاه مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا  و با  اخذ استاندارد  INSO-ISO/IEC 17025 ، علاوه بر انجام کلیه آزمونهای شیمیایی، مکانیکی و خوردگی مربوط به قراردادهای خود، به عنوان آزمایشگاه مرجع در کشور، به مشتریان و شرکت های دیگر نیز خدمات آزمایشگاهی ارائه می نماید.

 

پیام مدیر عامل

category دسته بندی: درباره ما / پیام مدیرعامل category 05 بهمن 1402

با نگاهی به منابع عظیم زیر زمینی هیدروکربورهای گازی و مایع و برنامه توسعه کشور، یکی از زیرساخت های اساسی که همیشه مورد توجه صنعت نفت و گاز بوده موضوع انتقال گاز و نفت از مبادی تولید به مقاصد مختلف از جمله مصارف داخلی و صادرات بوده است. صنعت گاز با امعان نظر به فراگیر بودن و گستردگی آن به منظور گاز رسانی به بخش های خانگی، تجاری، صنعتی، نیروگاه ها، تزریق به چاه های نفت و صادرات آن به کشورها، از شبکه اصلی انتقال در سراسر کشور و شبکه های توزیع استانی وسیعی برخوردار می باشد. از آنجایی که توسعه بخش بالادستی گاز و نفت و ایمنی و امنیت خطوط انتقال به منظور تامین امنیت پایدار آن امری بدیهی و متبادر به ذهن می باشد، اقتضا می نماید زیرساخت های بخش انتقال به صورت مستمر تقویت گردد.

این اشاره مختصر به انتقال منابع انرژی، اهمیت تولید و ساخت لوله های با کیفیت و بادوام فولادی را از ابعاد مختلف و بهره گیری هرچه بیشتر جهت تولید لوله های مقاوم و مطلوب را مورد تاکید قرار می دهد.

شرکت لوله سازی ماهشهر ضمن تلاش به منظور تضمین حـركت پایدار بـا مـدیریت جنبه هـای ایمنی، بهداشت و محیط زیست(HSE) ، رویکرد اصلی خود را به اجرای به موقع، باکیفیت واقتصادی پروژه ها از طریق برنامه ریزی دقیق،رعایت کـامل استانداردهای ملی و بین المللی و بودجه بندی مناسب معطوف نموده و با بهره گیری از استانداردهای بین المللی، نقش برجسته خود را در بازارهای داخلی و منطقه ای ایفا نماید و در جهت ارتقاء کیفی و کمی با تنوع بخشی و تکمیل چرخه تولید، اسـتفاده از آخرین تکنولـوژی های موجود، بهره گیری از دانش سخت افزاری و نرم افزاری روز دنیا، سعی در بهبود و استمرار اثــربخش سیستم های مدیریتی خـود داشته و بـر اساس مأموریتها، اهداف و رویکردهای اعلام شده، سیاستهای ذیل را سرلوحه فعالیت های خود قـرار داده است:

  1. حرکت در جهت تعالی سازمانی.
  2. بهبود مستمر فرآیندها و افزایش اثر بخش آنها.
  3. توسعه فضای کسب و کار با تمرکز بر حوزه های دارای مزیت نسبی. 
  4. رعایت قوانین و مقررات ملی ایمنی، بهداشتی و زیست محیطی و سایر الزامات حقوقی مرتبط با فعالیت شرکت.
  5. كنترل و کاهش پیامدهای بارز زیست محیطی به منظور پیشگیری از آلودگی محیط زیست و بهینه سازی مصرف منابع و انرژی.
  6. افزایش بهره وری از طریق توسعه منابع انسانی، بالابردن نرخ استفاده از ظرفیت ها و توسعه زیرساختها.
  7. جلب مشارکت پرسنل و بهبود فرهنگ تعامل سازمانی در کلیه امـور جاری شرکت از طریق نظام پیشنهادات و نظرسنجی ها

اطمینان دارم با استعانت از خداوند متعال و با  تدبیر و دوراندیشی کلیه ارکان شرکت، تمامی اهداف شرکت محقق خواهد شد.

دکتر علی خنیفر                      

      مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره