واحد آزمایشگاه

واحد آزمایشگاه که زیر مجموعه واحد کنترل کیفیت است ، قادر به تامین خواسته های کارخانه های دیگر و نیز سرویس دهی به آنها از نظر تایید و آزمایش محصولاتشان می باشد. این واحد با استقرار سیستمی مدیریتی که نشان دهندة انطباق کامل و دقیق کلیه فعالیت هایش بر اساس استاندارد ISO/IEC17025 می باشد توان خود را بر تحقق الزامات اصول این سیستم استوار نموده است.

واحد آزمایشگاه با در اختیار داشتن تجهیزات مدرن آزمایشگاهی ، کارشناسان خبره ، منابع بسیار نرم افزاری و سخت افزاری و ایجاد شرایط محیطی مناسب و با بکارگیری معیارهای معتبر در روش های اجرایی و دستورالعمل ها علاوه برحصول اطمینان در باره پیاده نمودن الزمات استاندارد در حوزه وظایف و فعالیت هایش به برطرف سازی نیازمندی های مشتریان و درخواست کنندگان  محصول اقدام نموده است.

آزمایشگاه واحد کنترل کیفیت وظیفه انجام تست های لازم بر اساس کلیه استانداردهای بین المللی NACE،ASTM، ASME ، ISO3183، API5L و... برای لوله های فولادی را بر عهده داشته است و در مواردی که مشتریان و خواستاران محصول تقاضای اجرای سایر استانداردهای شناخته شده بین المللی نظیرISO،EN،DIN یا مشخصات مورد نظر خود را داشته باشند قادر به انجام و تأمین الزامات نیز می باشد.

این آزمایشگاه متشکل از کارگاه نمونه سازی ، آزمایشگاه خواص مکانیکی مـواد از شرکت ZWICK آلمان و همچنین دارای آزمایشگاه آنالیز شیمیایی جهت تعیین عناصر شیمیایی فلزات ، آزمایشگاه خوردگی وآزمایشگاه متالوگرافی می باشد.   شرکت لوله سازی ماهشهر با بهره گیری از آخرین تکنولوژی گاز ترش و خوردگی تحت لیسانس شرکت سالزگیتر وبا تجهیزات  سخت افزاری از شرکت Steiner Chemie  آلمان در سال ۱۳۸۸ تاسیس گردید و قابلیت بررسی تست های خوردگی مطابق با استاندارد NACE را دارا می باشد.

آزمایات تحت پوشش واحد آزمایشگاه شرکت لوله سازی ماهشهر

Login